PODKATEGORIE: Pomoc se správným dýcháním

Najděte svou odpověď

 • 1
  Zatím se nedokážu nadechnout do boků tak, jak učíte. Co dělám špatně? A zlepší se to?

Pokud se řídíte našimi instrukcemi, neděláte špatně vůbec nic. Jde o to, že nyní máte naučený svůj vlastní dechový stereotyp. Pokud se výrazně odlišuje od našeho způsobu dýchání, je to pro váš mozek ze začátku větší oříšek.

Pokud ale budete v nácviku dýchání pokračovat, postupně se zlepšíte a nové dýchání pro vás bude daleko přirozenější. Chce to jen čas, trénink a trpělivost.

 • 2
  Dýchat do boků a pánve mám jen při cvičení a nebo i během dne?

Jakmile se při cvičení více seznámíte s dýcháním do boků a pánve, doporučujeme začít takto dýchat i při běžných činnostech během dne. Tímto způsobem rychleji přetvoříte dechový stereotyp a váš střed těla bude o to funkčnější i během běžných činností.

 • 3
  Měla bych správně dýchat pusou nebo nosem?

Pokud je to možné, nadechujte a vydechujte nosem. Pokud budete při cvičení zadýchaná, můžete nadechovat ústy a vydechovat také ústy, ale pokud možno přes vyšpulené rty. Více tak použijete pomocné dechové svaly a posílíte jejich činnost.

 • 4
  Když dýchám do boků, tak mě bolí hlava a cítím v hlavě tlak. Co s tím?

Je možné, že podvědomě zadržujete dechzvyšujete tlak do hlavy. Také je možné, že díky novému stylu dýchání zatím nezvládáte přirozeně nadechovat a vydechovat a děláte to více přes sílu a tlak.

Postupem času, jak budete v dýchání lepší a jistější, vše by mělo postupně odeznít. Chce to jen čas a trpělivost, protože dechový stereotyp nepřetvoříte ze dne na den.

 • 5
  Mám se soustředit na dýchání do boků u všech cviků, co s vámi cvičím?

Ano, přesně tak. Dýchání do boků a pánve je součástí každého našeho cviku. Soustřeďte se na to v jakékoliv pozici a zlepšujte svůj dechový stereotyp.

Nenašla jste svou odpověď?

Napište nám dotaz, na který chcete znát odpověď

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.