PODKATEGORIE: Je pro mě MAMACORE vhodný, pokud…?

Najděte svou odpověď

 • 1
  Je pro mě MAMACORE vhodný, pokud jsem stále těhotná?

MAMACORE není vhodný pro těhotné a to zejména kvůli stále se zvyšující intenzitě a také některým cvikům, které nejsou v pozdější fázi těhotenství vhodné.

Zejména v prvním trimestru se obecně doporučuje zvýšený klid, aby si tělo po hormonální stránce zvyklo na těhotenství. Od druhého trimestru je pak možné pokračovat ve cvičení některých cviků, které jsou vhodné.

Pokud tedy již máte MAMACORE a nyní jste zjistila, že jste těhotná, doporučujeme cvičení v prvním trimestru vynechat a ve druhém trimestru nás kontaktovat ohledně dalšího postupu.

Jakmile budete po porodu připravená opět cvičit, začnete v MAMACORE od začátku a tentokrát program celý dokončíte.

 • 2
  Je pro mě MAMACORE vhodný, pokud zatím nemám dětI?

Rozhodně ano. Vypouklé břicho, bolesti zad, diastázu nebo inkontinenci lze naším cvičením řešit, i když zatím děti nemáte. Příčina je stále stejná, jen v tom nehrálo roli těhotenství a porod.

Zároveň je vhodné cvičit náš program, pokud se chcete lépe připravit na těhotenství a porod. Mít aktivní střed těla ještě před těhotenstvím je obrovská výhoda, protože se můžete vyvarovat těhotenským bolestem zad. Zároveň se i daleko dříve dostat po porodu zpět do formy, bez výraznějších potíží.

 • 3
  Je pro mě MAMACORE vhodný, pokud jsem již dlouhá léta po porodu?

I v tomto případě rozhodně ano. Vůbec nezáleží na tom, zda jste po porodu 2 měsíce, 2 roky nebo 20 let. Pokud se u vás objevují potíže, jako je diastáza, vypouklé břicho, bolesti zad či inkontinence, je nutné cvičit a vyřešit příčinu, která spočívá v nefunkčním středu těla.

Pravdou je, že čím déle jste po porodu a čím déle se potýkáte se svými potížemi, tím důležitější je pro vás cvičení a aktivování středu těla.

 • 4
  Je pro mě MAMACORE vhodný, pokud jsem zrovna teď porodila?

V programu začínáme velice pozvolna a první dva týdny jsou hodně o správném dýchání a cvičení základních pozic.

I přesto ale doporučujeme začít cvičit cca 5 týdnů po porodu, pokud se cítíte dobře. Je to z toho důvodu, abyste mohla plynule navazovat i na další a náročnější týdny bez jakéhokoliv omezení.

Pokud ale již MAMACORE máte a cítíte se dobře, doporučujeme cvičit první týden programu stále dokola, dokud nebudete těch 5 týdnů po porodu. Teprve pak pokračujte do dalších týdnů.

 • 5
  Je pro mě MAMACORE vhodný, pokud mám kýlu?

Naše cviky jsou obecně vhodné i při kýle. Hodně ale záleží na tom, jak je velká a zda je akutní či doprovázená komplikacemi. Rozhodující slovo má váš lékař, který zná váš zdravotní stav nejlépe.

Pokud je ale kýla malá, nekomplikovaná a vy už jste s ní v minulosti bez jakýchkoliv komplikací cvičila, cvičit s námi určitě můžete. Cviky jsou vhodné a nepřetěžují oblast kýly. Naopak naše cvičení preventivně působí proti zhoršování kýly.

 • 6
  Je pro mě MAMACORE vhodný, pokud mám potíže s meziobratlovými ploténkami?

Naše cviky jsou obecně vhodné i při vyhřezlých ploténkách a my osobně s nimi máme u našich klientů a klientek skvělé zkušenosti. Ve vašem případě je ale velmi důležitá preciznost nastavení u každého cviku.

Místo výhřezu je totiž citlivější na jakékoliv podněty, a je třeba zvolit preciznější nastavení těla při cvičení. Když cvičíme osobně s našimi klientkami, tak precizní nastavení hlídáme my. U domácího cvičení jste odkázána na vaši šikovnost a zkušenosti.

Zkusit cvičit určitě můžete, protože cviky jsou vymyšlené tak, aby vám nemohly ublížit. Jen si hlídejte správné nastavení a poslouchejte své tělo. Pokud by vám nějaký cvik nevyhovoval, nespěchejte. V případě potřeby kdykoliv napište.

 • 7
  Je pro mě MAMACORE vhodný, pokud mám inkontinenci?

Určitě ano. V programu se soustředíme i na to, aby se pánevní dno dostalo zpět do kondice a začalo se opět aktivovat při jakékoliv zátěži nebo pohybu, což je jeho základní funkce. Zároveň je to i způsob, aby opět získalo svou pevnost a odolnost.

Cviky v MAMACORE jsou zároveň velice šetrné k pánevnímu dnu, protože u nich nedochází k žádným dopadům nebo otřesům, což oslabené pánevní dno ne moc dobře snáší.

 • 8
  Je pro mě MAMACORE vhodný, pokud jsem po císaři?

Pokud vše probíhalo podle plánu a neobjevily se u vás pooperační komplikace, je možné začít cvičit cca 5 týdnů po porodu císařem. V programu začínáme s dechovými cviky a základními pozicemi, díky kterým si břicho bude moci zvyknout na zátěž a pozvolné cvičení.

Rozhodující je ale vždy slovo lékaře, protože jedině on zná váš přesný zdravotní stav.

Pokud jste po císaři již dlouhé měsíce či roky, můžete okamžitě začít cvičit bez jakéhokoliv omezení.

 • 9
  Za jak dlouho po porodu mohu začít cvičit?

My vždy obecně doporučujeme cca 5 týdnů po porodu, pokud se cítíte dobře a neobjevují se u vás případné komplikace po případném císaři nebo nástřihu.

Pokud jste si ale již MAMACORE pořídila dříve a cítíte se dobře, doporučujeme cvičit první týden programu stále dokola, dokud nebudete těch 5 týdnů po porodu. Teprve pak pokračujte do dalších týdnů.

Nenašla jste svou odpověď?

Napište nám dotaz, na který chcete znát odpověď

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.