PODKATEGORIE: Inkontinence a ochablé pánevní

Najděte svou odpověď

 • 1
  Mohu vaše cvičení cvičit i s pokleslým pánevním dnem?

Naše cvičení je vhodné i v případě pokleslého pánevního dna. Při cvičení nedochází k žádným otřesům ani dopadům, což je u těchto potíží nevhodné.

Zároveň se při cvičení soustředíme na aktivaci pánevního dna v rámci celého středu těla, což je u poklesu také velice důležité. Je třeba, aby se pánevní dno stalo součástí celého středu těla, a tím plnohodnotně fungovalo během celého dne.

 • 2
  Co mi kromě cvičení pomůže od inkontinence a ochablého pánevního dna?

Jednoznačně správné držení těla během celého dne a správné dýchání. Je třeba zajistit, aby pánevní dno mělo ideální podmínky být aktivní nejen při cvičení, ale i během celého dne. K tomu je třeba mít správně nastavené tělo při jakékoliv zátěži + správně dýchat, aby bránice začala více komunikovat s pánevním dnem tak, jak se učíte při našem cvičení.

 • 3
  Proč byly mé předchozí pokusy o definitivní vyřešení inkontinence neúspěšné?

Je možné, že jste se při předchozím cvičení zaměřovala pouze na vědomou aktivaci pánevního dna, což není chyba a je super, že jste to cvičila, ale nejspíše to bylo málo.

Je možné, že vám chybělo se zaměřit na pánevní dno v rámci středu těla, a začít ho aktivovat přirozeně bez vaší vědomé práce s ním. Tím lze pánevní dno lépe připravit na situace, kdy je třeba, aby se tyto svaly zaktivovaly zcela automaticky bez vašeho vědomého zásahu.

 • 4
  Čemu bych se měla s inkontinencí a ochablým pánevním dnem vyvarovat?

Vyvarujte se hned několika věcem. Špatnému držení těla, špatnému dýchání a hlavně skokům na trampolíně a dopadům například při skocích (i intenzivnímu běhu).

Jde o to, že při skocích a dopadech vzniká v břišní dutině nadměrný nitrobřišní tlak. Pokud je tento tlak na vaše pánevní dno příliš velký, může pánevní dno ještě více oslabit a způsobit jeho větší pokles.

Vaším cílem by mělo být dostat pánevní dno do takového stavu, kdy bude silnější, a bude lépe reagovat na nitrobřišní tlak. Teprve pak bude připravené na skoky, dopady a další dynamické pohyby.

Nenašla jste svou odpověď?

Napište nám dotaz, na který chcete znát odpověď

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.