PODKATEGORIE: Bolestí zad a potíže s ploténkami

Najděte svou odpověď

 • 1
  Při/po cvičení mě bolí bedra a kříž. Je to tak v pořádku nebo je něco špatně?

Toto se na začátku může stávat. Jde o to, že jste zvyklá více používat právě svaly v oblasti beder a kříže, a proto mají tendenci být aktivní i při cvičení. Mozek je používá, protože není zvyklý používat střed těla.

Jakmile ale díky cvičení začnete více používat střed těla, váš mozek už nebude mít důvod tolik používat svaly v oblasti beder a kříže. Postupně se tyto svaly uvolní a naopak více ucítíte břišní svaly.

Přesto doporučujeme si pohlídat správné nastavení beder a pánve tak, jak učíme při cvičení.

 • 2
  Co kromě cvičení mi pomůže od mých bolestí zad a kříže?

Doporučujeme si také hlídat správné držení těla, protože i to je velmi důležité. Snažte se u jakékoliv běžné činnosti srovnat se tak, jak se učíte i při našem cvičení. Napřímená pánev, lehce prohnutá bedra, široká ramena. To je nastavení, kdy šetříte záda a více používáte střed těla.

V takovém případě bude cvičení ještě účinnější a bolesti odezní mnohem rychleji.

 • 3
  Mohu s vyhřezlou ploténkou cvičit váš program?

Naše cviky jsou obecně vhodné i při vyhřezlých ploténkách a my osobně s nimi máme u našich klientů a klientek skvělé zkušenosti. Ve vašem případě je ale velmi důležitá preciznost nastavení u každého cviku.

Místo výhřezu je totiž citlivější na jakékoliv podněty a je třeba zvolit preciznější nastavení těla při cvičení. Když cvičíme osobně s našimi klientkami, tak precizní nastavení hlídáme my. U domácího cvičení jste odkázána na vaši šikovnost a zkušenosti.

Zkusit cvičit určitě můžete, protože cviky jsou vymyšlené tak, aby vám nemohly ublížit. Jen si hlídejte správné nastavení a poslouchejte své tělo. Pokud by vám nějaký cvik nevyhovoval, nespěchejte. V případě potřeby kdykoliv napište.

 • 4
  Proč mi na mé bolesti zad nepomohlo jiné cvičení, masáže nebo protahování?

Pokud vám nepomohlo jiné cvičení, tak se nejspíše nezaměřovalo na příčinu vašich bolestí a obnovu funkce středu těla.

U masáží a protahování dochází k pouhému uvolňování přetížených svalů, ale ani tyto činnosti se nezaměřují na příčinu bolestí.

 • 5
  Čemu bych se měla se svými bolestmi zad a kříže vyhnout?

Určitě se vyvarujte nevhodnému cvičení a to nejen na břišní svaly. Vyvarujte se všem cvikům, kde se nemůžete správně srovnat, a kvůli tomu dochází k přetěžování bolavé oblasti.

Dále se vyhněte dlouhému a nesprávnému sezení, zvedání a nošení těžkých věcí (i dětí) nesprávným způsobem či dalším nevhodným činnostem.

Vaše záda zkrátka potřebují regenerovat a to je velmi těžké, pokud je neustále vystavujete nevhodné zátěži.

Nenašla jste svou odpověď?

Napište nám dotaz, na který chcete znát odpověď

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.