KATEGORIE: Dotazy k oblíbeným činnostem

Najděte svou odpověď

  • 1
    Kdy po porodu mohu začít běhat nebo dělat jinou pohybovou aktivitu?

Ideální doba, kdy po porodu začít s během nebo s jinou pohybovou aktivitou, je cca po ukončení šestinedělí, pokud se cítíte dobře a je vše v pořádku. Vždy ale začínejte pozvolna.

U běhu začněte s rychlou chůzí a střídejte ji s lehkým poklusem. Postupem času můžete přídávat intentenzitu. Rozhodně doporučujeme nic neuspěchat, i když jste před těhotenstvím hodně běhala.

Tento postup platí u jakékoliv jiné pohybové aktivity.

  • 2
    Mohu s diastázou běhat nebo jezdit na kole?

Určitě běhat můžete. Jen si zapamatujte, že čím aktivnější a funkčnější střed těla budete mít, tím rychleji a déle budete moci běhat.

Pokud tedy s naším cvičením teprve začínáte, doporučuji se zatím soustředit na rychlou chůzi s občasnou kombinací lehkého klusu. Cca po měsíci našeho společného cvičení můžete začít postupně přidávat intenzitu.

Co se týče jízdy na kole, zde je potřeba se začít rovnat do pozic, které se učíte při našem cvičení. V rámci MAMACORE bonusů získáte praktické video, kde si vše ukážeme.

  • 3
    Mohu cvičit dřepy, výpady a jiné cviky na dolní končetiny?

Rozhodně můžete. Jen je třeba si pohlídat, abyste se u každého takového cviku srovnala stejně, jak se nastavujete i při našem cvičení. To jinými slovy znamená napřímit pánev, lehce prohnout bedra, prodloužit celou páteř přes temeno a zacentrovat ramena.

Takto se lze nastavit u dřepů, výpadů čí dalších cviků, a pokud to tak uděláte, použijete při cvičení ty správné svaly. Nejen střed těla, ale i svaly na dolních končetinách bez přetěžování kloubů a vazů.

Cviky, u kterých se nelze správně nastavit, raději vynechejte.

  • 4
    Mohu cvičit s činkami, trx nebo jinými pomůckami?

Zde platí úplně to samé, jako u cviků na dolní končetiny. Můžete cvičit jakékoliv cviky s jakýmikoliv pomůckami. Jen je třeba se u každého konkrétního cviku srovnat stejně, jak se nastavujete i při našem cvičení.

To jinými slovy znamená napřímit pánev, lehce prohnout bedra, prodloužit celou páteř přes temeno a zacentrovat ramena. Pokud toto dokážete, budete schopná cviky zacvičit správně a použijete u nich správné svaly.

Cviky, u kterých se nelze srovnat správně, raději vynechejte.

  • 5
    Mohu se svými potížemi cvičit pilates, jogu a jiné skupinové lekce?

I zde platí úplně to samé, jako u předchozích dotazů. Můžete cvičit jakékoliv cviky v rámci jakýchkoliv skupinových lekcí. Jen je třeba se u každého konkrétního cviku srovnat stejně, jak se nastavujete i při našem cvičení.

To jinými slovy znamená napřímit pánev, lehce prohnout bedra, prodloužit celou páteř přes temeno a zacentrovat ramena. Pokud toto dokážete, budete schopná cviky zacvičit správně a použijete u nich správné svaly.

Cviky, u kterých se nelze srovnat správně, raději vynechejte.

  • 6
    Mohu se v budoucnu vrátit ke klasickému cvičení břicha?

To záleží na tom, zda bude váš střed těla plně funkční a jak se budete cítit. K některým cvikům se budete moci vrátit za předpokladu, že i nadále budete správnými a funkčními cviky udržovat váš střed těla v co nejlepší kondici.

Zároveň ale věříme, že jakmile se naučíte cvičit podle nás, už se ani nebudete chtít vrátit k těm klasickým a ne příliš vhodným cvikům. Budete totiž umět daleko zdravější a funkčnější cviky.

Nenašla jste svou odpověď?

Napište nám dotaz, na který chcete znát odpověď

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.